3D Printer Creality K2 Plus Combo
| Caracteristici principale | |
| Tip | Imprimanta 3D |
| Model | Creality K2 Plus Combo |
| Tehnologie | FDM |
| Suprafata de printare | 350 × 350 × 350 mm |
| Diametru duza | 0.40 mm |
| Precizie de printare | ±0.10 mm |
| Viteza de printare | pana la 600 mm/s |
Garanție 24 luniÎn stoc
32.525,00 MDL
Product Description
Imprimanta 3D Creality K2 Plus Combo nu este doar o imprimanta 3D, ci o statie de productie completa pentru utilizare profesionala si industriala. Carcasa inchisa cu camera incalzita activ asigura conditii de temperatura stabile, necesare pentru printarea materialelor plastice tehnice si rezistente la temperaturi inalte.
Sistemul integrat de alimentare cu filament multicolor si multimaterial gestioneaza automat schimbarea materialelor, permitand crearea de obiecte complexe functionale cu proprietati si culori diferite intr-un singur proces. Constructia robusta, zona de printare extinsa si algoritmii inteligenti de control garanteaza precizie ridicata, repetabilitate si fiabilitate chiar si in utilizare continua pe termen lung.
K2 Plus Combo ofera acces la materiale si capabilitati care anterior erau disponibile doar echipamentelor industriale si devine o solutie ideala pentru departamente de inginerie, ateliere de productie si studiouri profesionale de prototipare.
| Caracteristici principale | |
| Tip | Imprimanta 3D |
| Model | Creality K2 Plus Combo |
| Tehnologie | FDM |
| Suprafata de printare | 350 × 350 × 350 mm |
| Diametru duza | 0.40 mm |
| Precizie de printare | ±0.10 mm |
| Viteza de printare | pana la 600 mm/s |
| Numar de materiale | pana la 4 role (sistem CFS) |
| Camera | Incalzire activa |
| Control AI | 2 camere |
| Materiale suportate | ABS, ASA, PC, PA (Nylon), compozite |
| Formate fisiere | G-code / 3MF |
| Software | Creality Print 6.0+ |
| Tensiune | 100–240V |
| Dimensiuni si greutate | |
| Inaltime | 916 mm |
| Latime | 515 mm |
| Adancime | 495 mm |
| Greutate | 35 kg |




There are no reviews yet.